Drugi dzień wesela Andzeliki & Shehroza inicjowany był w kulturze Pana Młodego.
`A oto krótkie przeniesienie do tamtych wspomnień:

Podczas tego spotkania jako pierwszy na sale wszedł Pan Młody w charakterystycznym dla jego kultury stroju ślubnym, warte uwagi jest nakryciem głowy jego -czapka – tak jak w naszej kulturze suknia Panny Młodej – bardzo ważny element. W kulturze Shehroza – nakrycie głowy symbolizuje odpowiedzialność.

Zaraz za Panem młodym pojawiła się Panna Młoda w otoczeniu kuzynek, która to czekała na swoją kolej na zewnątrz sali.

Samo wejście na salę Panny Młodej to również coś zupełnie odmiennego niż to co widzimy w naszej kulturze – wokół niej szły jej kuzynki, które trzymały nad jej głową szal – symbol ochrony. To na co jeszcze mogliśmy zwrócić szczególna uwagę, to kolorowe stroje i biżuteria – symbol czegoś wartościowego w życiu – dobrobyt.

Przed wejściem na sale Panny Młodej, na sali pojawiły się dwie osoby z talerzami, na których znajdowała się henna – przynosząca szczęście w życiu.

Kiedy młodzi już się spotkali i zasiedli obok siebie – w centralnym punkcie Sali, wtedy Mama Panny Młodej zawiązała na jej ramieniu hustę z monetą – która to miała za zadanie przynieść szczęście córce opuszczającej dom.

Następnie najbliższe osoby Panny Młodej – które były, są i będą obecne w jej życiu przywiązywały na jej rękach dzwoneczki.

Po ceremonii zaślubin Para Młoda usiadła przy stole, gdzie każdy z gości częstował ich słodyczami/owocami oraz malował ich ręce henną.

Na stołach pojawiły się tradycyjne potrawy z kultury Pana młodego, między innymi: briani, kurczak curry, cieciorka, korma, c zamiennik naszego chleba, kasza manna z masłem i suszonymi owocami i wiele innych, dla naszej kultury egzotycznych dań.

Dwa niezwykłe, nieprzeciętne dni przyniosły nam wiele doświadczeń oraz samorealizacji w roku 2017!

Music & Enjoy: www.hotdjs.pl
Foto: Chris Photography
Państwo Młodzi: Angelika & Sherry !